ÇİĞKÖFTECİ DÜKKANI AÇMAK

ÇİĞKÖFTECİ DÜKKANI AÇMAK

Kim istemez ki herkesin bir dükkanı olsun dükkanından kazancı olsun dükkanı geliştirsin ve kazancını çoğaltsın kazancı üzerinden kendine daha büyük bir şirket oluştursun, kendi geçimini sağlasın ve belirli bir geçimi olsun kendi evini döndürsün.

Bu dükkanların bir çok çeşidi var biz size bunlardan çiğköfteci olan dükkan varyasyonlarından birini aktarmaya çalışacağız. Şimdi sizlere çiğköfteci dükkanı açmanın ayrıntılarını aktarmaya çalışacağız.


Çiğköfteci Açmanın Pürüzleri:


Öncelikle belirli bir şekilde tanınmanız ve çevre sahibi olmanız gerekmektedir ki sizin dükkanınıza ilgi çoğalsın ve müşteri sayınızı arttırın. Müşterilerle paralel olarak geliriniz de artacaktır.

Yani kendinizi tanıtmanız gerek bunun için kendi reklamınızı yaptırabilir ya da tanındığınızı düşündüğünüz bir yerde bu dükkanı kurabilirsiniz.


Çiğköfteci dükkanı üzerinden para kazanmak istiyorsanız çevreniz olmalı ve bazı evraklara sahip olmanız da gerekir bu evraklara sahip olmazsanız muhtemelen para kazanamayacaksınız.


Tapu fotokopisi, Vergi levhasının fotokopisi ve daha birçok evrak gerekmektedir. Bu evraklar sizin ve dükkanınızın resmiyeti için büyük önem arz etmektedir.


Çünkü bunlarla kurduğunuz dükkanları hatta bayileri yurt dışına da taşıyabilirsiniz. Şimdi “Acaba bu güzel ve avantajlı olan bu işten aylık gelirimiz ne kadar olur.” Diye düşünebilirsiniz.

Bu işin aylık kar geliri çok yüksektir. Özellikle dediğimiz gibi kalabalık ve tanındık yerlerde açmanız durumunda geliriniz daha da fazla olacaktır.

Bu tür ticari yerler kapalı alan olduğundan müşterileriniz sizin mekan ve yer temizliğinize de dikkat edebilir. Bunun için temkinli davranmak gerekiyor. Ayrıca telefon üzerinden sipariş verebilen çiğköfte bayilikleri normalinden daha da fazla kazanabilmektedir.

Çünkü sadece kendi mekanında değil evlere de teslim yapabilmektedir. Lafı çok uzattığımın farkındayım ve işin en güzel kısmına gelelim: “Aylık gelirimiz ne kadardır ?”


Şimdi siz çiğköfteyi dürüm olarak satma halinizde ayranla beraber size dürüm başı 6 ya da 7 lira kazanç sağlayacaktır. Bu da aylık olarak hesaplanırsa size 9000 lira gibi çok makul bir rakam olur, masraflarla beraber sizin payınıza en az 4500 civarında bir miktar kalacaktır.

Ancak bu kazancı hemen açar açmaz kazanmayı beklemeyin ne kadar tanınır olursanız olun ilk ayda bu kadar kazanamazsınız çünkü dükkanınızın da belirli bir süre bulunduğu yerde tanınması gerek bunun daha kolay olmasını da istiyorsanız dükkanınızı ana cadde veya işlek bir yere koyun ama ana caddeye koymanız halinde size kesinlikle daha fazla miktarda gelir getireceğinden emin olabilirsiniz.

 Bu sadece dürüm ile kazanabileceğiniz fiyattı ancak siz onları kilo olarak veya porsiyon olarak satarsanız aylık geliriniz size 15.000 lira olarak gözükür ancak masraflarla beraber size en azından 8.000 lira civarı bir tutar kalabilir.

Peki bunların hepsini yaptınız harika şimdi de bir gününüzün nasıl geçeceğine bakalım.


ÇİĞKÖFTECİLERİN BİR GÜNÜ


Bu işle uğraşmak isteyenler kar tutarını yüksek tutabilmek için günün 12 saatinden fazla çalışması gerekiyor çünkü çoğu bayilik sabah 10’dan gece 12’ye kadar açık kalmaktadır.

Bunu sıkı tutabilmek çok önemlidir bu işi bu seviyede çok fazla dayanıp taşımak çok önemlidir. Eğer bir işe başlamak istiyorsanız bu işi azimle devam ettirip çalışmanız gerek ki zaten o işe başlamamışsanız da azminizden dolayı başlamışsınızdır.

Hayatınızda en doğru olduğunu düşündüğünüz şeyi seçin çünkü bu sizin hayatınız ve bir gelir elde etmeniz gerekirse de böyle güzel bir dükkan açabilirsiniz bu sizin için ideallerden en iyisidir.

Daha fazla iş fikri için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: