UBER ŞOFÖRÜ OLARAK PARA KAZANMAK?

UBER ŞOFÖRÜ OLARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?


UBER şoförlüğü şudur:


UBER mobil cihazlarda kullanılan bir uygulama örneğidir. Bunu akıllı cihazlarınıza indirdiğiniz zaman nereye gitmek isterseniz sizi oraya güzel bir otomobil, tekne yat gibi özel araçlarla ulaştırmaktadır.

Bu yolculuk sırasında da UBER yapan şoför ile temas halinde olup dilerseniz onunla sohbet edebilirsiniz ya da ona istek ve dileklerinizi söyleyebilirsiniz.

Peki ya bu UBER şoförlüğünden ne kadar kazanırız? Nasıl kazanırız?
Bunların öncesinde UBER nedir? Sorularına bakalım:

UBER Mart 2009 yılında ABD’nin Kaliforniya kentinde kurulmuş bir ulaşım merkezinin uygulama haline dönüşmesidir.

Günümüzde ise dünyada UBERİ kullanan yaklaşık 700 şehir bulunmaktadır. Aslında ilk yılında fazla talep almayan UBER zaman geçtikçe farklı yerlerden aldığı yatırımlarla kendini geliştirmeye başlamış ve 2016 yılında gelirini 6.5 milyar dolar 2017 yılında ise gelirini 7.5 milyar dolar haline dönüştürmeyi sağlamıştır.

Dünyada taksicilik sistemini neredeyse yenileyen UBER kısa sürede Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Metropol İstanbul’da yaygın olarak kullanmaya başlandı.

Aslında UBER’de gelen paranın tamamı şoföre gitmez %75′ i şoföre gider %25’i de şirketin payı olur.

UBERLER taksilerden daha pahalıdır nedeni ise daha lüks arabalara binmemizin yanında bu seferlerde sadece şoförlerin değil şirketinde para kazanmasıdır.

UBERDEN para kazanmak için ayrıca bir araca ihtiyacınız olacak bu araç bir otomobil olacağı gibi UBER XL adı verilen lüks ve büyük araçlardan olmalıdır.

UBER sürmeniz için bir kaç kural daha vardır. Bunlar:


18 yaşından büyük olmak


Ehliyet sahibi olmak


Sağlık raporu


Sabıka kaydı


Bu belgeler ile UBER’E başvurabilirsiniz. Ortalama 2 ay içinde bu başvurunuza cevap onay veya ret olarak gelmektedir.

Eğer onay almanız durumunda hemen UBER şoförlüğünü başlarsınız. UBER’de özel lisanlı araçlarla kendi gelirinizi 12-13 bin liraya kadar çıkarmanız mümkündür.

Fakat aracınızın bu özellikleri barındırdığından emin olmalısınız:


9+1 deri koltuk


Mercedes Benz Viado


Mercedes Benz Vito

Wolksvagen Transporter


Wolksvagen Carravelle


Ford Tourneo Costum


UBER’den para ne kadar kazanırım diyenler için net bir cevap bulunmamakta çünkü UBERDEN gelir elde etmeniz bulunduğunuz yerdeki insanların UBERİ kullanmasına bağlıdır ayrıca sizin de kendinizi UBER uygulamasında geliştirmesiyle olur siz kalabalık ve zengin yerlerde UBER işini yaparsanız daha karlı olacaktır.

Mesela bizim ülkemizde İstanbul, İzmir gibi bu gibi kalabalık ve tanınmış şehirlerde yaptığınız zaman günlük geliriniz 800 liraya kadar çıkacaktır.

Mesela İstanbul ‘da ünlü ve iyi şoförün geliri günlük 800 liraya kadar çıkabilir bu 800 lira sadece kazandığınız paranın %75’dir, %25’ ini ise UBER uygulamasına vermeniz gerekmektedir.

Aslında UBER karlı bir iştir çünkü alacağınız para yüksek miktarlara ulaşabilir. Ama eğer müşterileriniz arabanızda uygunsuz veya sizin istemediğiniz bir davranışta bulunursa siz ona ceza kesebilir ve daha yüksek ücret alabilirsiniz. Bu sayede geliriniz de artar.

İsterseniz UBER’i Türkiye’de de yapabilirsiniz ama daha karlı olacak yerlerden biri Amerika eğer imkanlarınız varsa orda da yapabilirsiniz.

Daha fazla iş fikri ve para kazanma için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: