MOBİL OYUN YAPARAK PARA KAZANMAK

MOBİL OYUN YAPARAK PARA KAZANMAK

Mobil oyun dünyası her geçen gün genişlemeye devam ederken, siz de bu dünyanın içine girip nasibimizi alabilirsiniz.

Yani sizlerde bu dünyanın içine girip bu sisteme dahil olarak çok daha iyi şekilde para kazanabilirsiniz. Özellikle efsane gibi anlatılan mobil oyun yapımcı hayatını ele alırsak.

Hemen herkesin dilinde “adam yapmış parayı bulmuş” şeklinde ifadeleri duyabilirsiniz.

Ancak bunu gerçekleştirmeniz elbette ki belirli bir süreç alacaktır. Her başarılı işin belirli bir süre belirli bir emek aldığı gibi.

Öncelikle bilmenizi isterim ki bu işler öyle konuşulduğu kadar kolay olmuyor. Sizin de bunu bilip ona göre yolunuza devam etmeniz gerekiyor.

Bilmeniz gereken bir diğer şey ise, bu iş para kazandırabiliyor ama elbette çok büyük hedef kitleniz olması ve oyununuzun çok profesyonelce olması da gerekiyor.


Mobil Oyun Nasıl Yapılır?

İlk olarak kendinizi bu konu üzerine yoğunlaştırın ve işe başladığınız zaman bu yetenekli olduğunuz iş üzerine odaklanıp, kendinizi çok iyi şekilde tasarlamanız gerekiyor.

Sizin yapmanız gereken, mobil oyun sistemi için güzel bir yol seçmenizdir. Yani milyonlarca insanların indirdiği ve sizin telefon, tablet gibi cihazlarda oynadığınız hatta silip tekrar yüklediğiniz oyunlar nasıl yapılıyor zannediyorsunuz?

O oyunlar çok ama çok uzun deneme süreçlerinden geçiyor. Ayrıca bu üzün sürecin ciddi ve yoğun olduğunu unutmamak lazım. Yani bu konuda kendi mobil oyunlara çok özen gösteriliyor ve bu sayede bizlerin önüne geliyor.

İşte bu yüzden süreç ve senaryo çok önemli. Oyunun içinde yer alan karakterleri, onların alanlarını iyi seçmek gerekir. Yani herhangi bir kullanıcının içerisine girip hangi oyuncu ile hangi hamleyi yapmasını ve yapacağı hamlelerin ne gibi sonuçlar doğuracağını sizin düzgün bir şekilde dizayn etmeniz gerekiyor.


Oyun Tasarımında Dikkat edilmesi gerekenler:

Bahsettiğimiz gibi mobil oyun tasarımında çok dikkatli olmanız gerekir. Örneğin herhangi bir kontrolü bile yanlış yapmışsanız bu siz ve mobil uygulamanız adına çok kötü sonuçlara yol açabilir.

Zaten bilindiği gibi teknoloji her geçen gün büyümektedir. Bunları ele aldığınız zaman önceliklerinizden birinin oyununuzun tasarımı olmasını bilmelisiniz.

Tasarımları çok iyi bir şekilde biçimlendirmelisiniz. Açıklamak gerekirse tasarımlar güzel olsun ki insanlar indirip oynasınlar ama sadece indirip oynamaları için değil sevmeleri ve kendi çevrelerine önerip sizi üst sıralara taşıması için de oyun tasarımınızın güzel olması gerekiyor.

Bu sizin mobil oyununuz için çok önemli bir unsur olacaktır.

Dünyanın birçok yerinde mobil oyunları ile tanınanların çoğu tasarımlarının güzel olması sayesinde tanınırlar. Yani tasarımları güzel olduğu için insanlar tarafından tercih edilip başkalarına önerildiği için böyle başarılılar.


Oyun Programlama Dilini Bilmelisiniz:

Oyun programlama dilini bilmeniz için sadece üniversitede bilgisayar mühendisliği okumanıza ihtiyaç yoktur. Onun öncesinde de kendiniz için programlama dili kurslarına gidebilirsiniz.

Ayrıca sizler de oyun programları kullanmak istiyorsanız farklı oyun programlarını ve bazı yabancı dillerini bilmeniz gerekir. Buna elbette, birçok farklı bilgisayar örneği bulabilirsiniz.

Ayrıca dillerin yanı sıra özellikle kullanabileceğiniz programlar arasında Unity, Android, Studio ve Kotlin gibi programlar bulunur.

Sizin tercihinize bağlı olarak 3D oyun tasarımı yapmak isterseniz Unity programını kullanabilirsiniz.

Ama yok ben 2D yapacağım diyorsanız kendinize Kotlin gibi programlar bulun ve gerçekten işe yarıyor.


Mobil oyun tasarlayarak Para kazanma da en tatlı noktaya geldik.

Yani şimdi para kazanmaya başlayacaksınız.

Bu durumda artık bir reklam firmasıyla anlaşmanız gerekir Admob gibi ünlü reklam şirketi ile anlaşmanız güzel bir tercih olur. Admob Adsense’ye bağlı bir şirkettir.

Bu işi yaptıktan sonra Google’dan hakkınız olanı istiyorsunuz o da sizin önceden yapmış olduğunuz işleri inceliyor, eğer işleriniz beğenilirse hemen gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Başka para kazanma yöntemlerine bakmak isteyebilirsiniz. Onun için buraya tıklayarak farklı para kazanma yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: